Jaunumi

23.10.2023

Uzņēmuma aktīvos esošo īpašumu pārvērtēšana

Šī brīža ekonomiskā situācija un mainīgās nekustamo īpašumu cenas ir iemesls, kādēļ šogad pirms finanšu pārskata veidošanas būtu ieteicams rūpīgi pārbaudīt, vai zināma uzņēmuma patiesā pamatlīdzekļu tirgus vērtība. Efektīvākais veids, kā to izdarīt ir uzņēmuma aktīvos esošo īpašumu pārvērtēšana. Tā var būtiski uzlabot finanšu pārskata rādītājus, palielinot pašu kapitālu. Tas sniegtu iespēju vienoties ar kredītiestādēm un piegādātājiem par labākiem nosacījumiem.
 


Lai gan aktīvu pārvērtēšana ik pa laikam būtu jāveic ikvienam uzņēmumam, ir trīs situācijas, kurās ir izdevīgi rīkoties uzreiz:
 

  1. Ja šogad uzņēmums guvis jaunus pamatlīdzekļus – uzbūvējis jaunas telpas, noliktavas vai citus īpašumus, vai arī tikusi veikta uzņēmumam piederošu nekustamo īpašumu renovācija.
     
  2. Ja uzņēmuma aktīvos ir mežs vai lauksaimniecības zeme, kas pēdējos gados nav pārvērtēta. Meža īpašumu vidējā cena kopš 2021. gada 2. ceturkšņa augusi par 20-30%, bet lauksaimniecības zemes vidējā cena par 15-20%. Šādu nekustamo īpašumu pārvērtēšana ļoti būtiski uzlabotu uzņēmuma bilanci.
     
  3. Ja uzņēmuma aktīvos iekļautas vērtīgas ražošanas iekārtas, kam gadiem ilgi ticis rēķināts nolietojums. Bieži vien patiesā vērtība iekārtām izrādās daudz augstāka, nekā vērtība, kas iegūta, izmantojot standarta nolietojuma aprēķinus.

 

Latio vērtētājiem ir liela pieredze uzņēmuma aktīvos ietilpstošo īpašumu vērtēšanā. Mūsu speciālisti ir veikuši vairāk nekā 100 000 objektu vērtējumu visā Latvijā: dzīvojumu platību, komercplatību (biroji, viesnīcas, noliktavas, industriālās ražotnes, termināļus, tirdzniecības telpas u.c.), visa veida biznesa, kā arī specializēto īpašumu, piemēram, degvielas uzpildes stacijas, vēja ģeneratoru un saules paneļu parkus, mazo hidroelektrostaciju, biogāzes koģenerācijas staciju, derīgo izrakteņu atradņu, purvu, zemnieku saimniecības, mežu, iekārtas, tehniku ​​un daudz ko citu. Nekustamo īpašumu vērtētāju kompetenci apliecina ne vien iegūtie sertifikāti, bet arī pozitīvās klientu atsauksmes.

Konsultējies vai pasūti vērtējumu rakstot mums uz latio@latio.lv  vai zvanot 67032300.

 

Citi saistītie raksti