Jaunumi

02.08.2023

Nams kā gadsimtu izturēts šampanietis – mājokļu tirgu papildina atjaunotais projekts “Kalpaka Residence”

Arhitektūras šedevrs Rīgas sirdī – vēsturisko pērļu un vijīgo jūgendstila siluetu apvītajā Klusajā centrā. Deviņus elegantus un modernus dzīvokļus 44-107 m² platībā iegādei piedāvā atjaunotais sešstāvu nams “Kalpaka Residence”. Mājokļi apvieno mūsdienu vēsmas ar eklektisma stila skanīgajām notīm, saglabājot omulīgās podiņkrāsnis un oriģinālās detaļas – sešstāvu ēka ir bijusi galvaspilsētas vēstures lieciniece jau vairāk nekā 150 gadus.

Eklektisma tradīcijās celto galveno ēku 19. gadsimta 70. gados projektējis galvenais Rīgas Bulvāra loka ēku meistars Jānis Frīdrihs Baumanis. Arhitekta rokraksta galvenā iezīmē dažādu elementu apvienojums fasādēs, tostarp saskatāmas neorenesanses, neobaroka un pat gotikas kontūras. Galvenajā ieejas vestibilā saglabāts un atjaunots arī oriģinālais 19. gadsimta grīdas flīzējums un eklektisma stilā veidotais sienu gleznojums, savukārt kāpņu telpā otro elpu atguvušas čuguna lējuma margas, no kurām daļa radītas no jauna, ņemot vērā fragmentāri saglabājušos oriģinālus. Otra ēkas puse – jaunais spārns – celts 2004. gadā un izvietots Nikolaja Rēriha ielas pusē. Kalpaka bulvāra 7 ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas iekļauts UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojumā kā nozīmīgs Rīgas vēsturiskā centra artefakts.

Atjaunotais projekts ļaus mājas iedzīvotājiem baudīt 19. un 20. gadsimta mijas greznību mūsdienīgos toņos. "Kalpaka Residencē" pieejami dažādi mājokļi ar vienu līdz trim istabām – no askētiski modernā minimālisma stilā ieturētam interjeram neitrālos toņos līdz grezniem, zelta spozmes izkrāsotiem mājokļiem ar krāšņiem griestu dekoriem. Plašas un gaišas telpas visos mājokļos rada omulīgu un saulainu atmosfēru, caur lielajiem logiem istabas piepilda bagātīga dienasgaisma. Telpu plānojums ir īpaši pārdomāts, nodrošinot simtprocentīgu ikdienas komfortu, turklāt iedzīvotāju papildus ērtībām ēkā ierīkota arī trenažieru zāle. Tāpat dzīvokļi ir pilnībā aprīkoti ar visiem centrālajiem pilsētas komunikāciju tīkliem, savukārt, nodrošinot mājinieku drošību, ēkā pieejama apsardze un konsjeržs 24 stundas diennaktī. Tiek veikta arī videonovērošana ar CCTV signalizācijas sistēmu.

Ēkā ir divas ieejas - viena no Kalpaka bulvāra un otra no Nikolaja Rēriha ielas puses. No abām pusēm paveras brīnišķīgs skats: Kalpaka bulvāra fasādes pusē iedzīvotājus sveicina Kronvalda parka zaļā oāze, bet logi, kas izvietoti Nikolaja Rēriha ielas pusē, skatienam atklāj Klusā centra namus un ieliņu rāmumu. "Kalpaka Residence" izceļas ar vienu no labākajām atrašanās vietām Rīgā ar izcilu infrastruktūru. Pāris minūšu pastaigas attālumā atrodas prestižas biroju ēkas, vēstniecības, biznesa centri, veikali, bagātīga kafejnīcu un restorānu buķete, kā arī labākās pilsētas izglītības iestādes. Ērti iespējams nokļūt teju jebkurā Rīgas vietā, jo blakus atrodas vairākas sabiedriskā transporta pieturvietas. Apkārtnē ir dažādi apskates objekti un tūrisma maršruti, kā arī plašas atpūtas un izklaides iespējas.

Klusais centrs ar jūgendstila arhitektūras izkaisītajām ieliņām, kas nereti tiek sauktas par Rīgas vizītkarti, ir viena no tūristu iecienītākajām galvaspilsētas apkaimēm. Izmanto iespēju dzīvot vietā, kas ar gadiem kļūs arvien šarmantāka un vērtīgāka – gluži kā pagrabā noglabāts šampanietis, gaidot savu jauno īpašnieku.

Aicinām pieteikties dzīvokļu apskatei, sazinoties ar NĪ darījumu vadītājām Inesi Brolišu vai Ivetu Talapovu:

+371 29 204 970
inese.brolisa@latio.lv

Līdzīgs piedāvājums: /uploads/web/Kalpaka_bulv_5_prezentcija.pdf