Jaunumi

09.02.2024

Vai mainīt kreditoru būs tikpat viegli kā mobilo sakaru operatoru?

Ja Tavs kredītmaksājumu slogs kļuvis pārāk smags, iespējams, pienācis laiks uzsākt sarunas ar esošo banku par izdevīgākiem kredītnosacījumiem vai apsvērt pārkreditēšanos. Ņemot vērā gaidāmos likuma grozījumus, turpmāk mainīt savu kreditētāju būs vienkāršāk un lētāk. Varbūt tieši Tavā gadījumā pārkreditēšana ir veids, kā samazināt ikmēneša hipotekārā kredīta maksājumus vai palielināt aizdevuma summu, saglabājot izmaksas līdzšinējā apmērā.

Kā pārkreditēties?

Atslēga uz izdevīgu pārkreditēšanu ir nekustamā īpašuma kā kredīta nodrošinājuma vērtības noskaidrošana pie uzticama vērtētāja. Ja pirmais vērtējums Tev bija nepieciešams īpašuma iegādes brīdī, lai saņemtu aizdevumu, otrais sniegs atbildi, kā mainījusies īpašuma vērtība tagad un kādus bonusus Tu varētu saņemt pārkreditējoties. Ņemot vērā augošos maksājumus un topošās izmaiņas likumā, tieši tagad ir īstais brīdis, kad pārvērtēt savu īpašumu.

Kādēļ pārvērtēt īpašumu tagad?

Drīzumā Saeimā plānots pieņemt grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, vienkāršojot pārkreditēšanās procesu. Turpmāk vairs nebūs jāsaņem esošā aizdevēja piekrišana, ja vēlēsies mainīt kreditētāju, kā arī samazināsies pārkreditēšanās izmaksas. Proti, kredītiestāde nedrīkstēs piemērot maksu par pārkreditēšanu, bet maksa par jauna kredītlīguma noformēšanu nevarēs pārsniegt 1% no jaunā kredītlīguma summas. Pasūtot jaunu vērtējumu un noskaidrojot kredīta nodrošinājuma aktuālo vērtību tagad, pēc likuma grozījumu stāšanās spēkā uzreiz varēsi doties uz kredītiestādēm ar skaidru rīcības plānu un vērā ņemamiem argumentiem. Tāpat aktualizētais vērtējums noderēs arī sarunai ar esošo banku kā pamatojums izdevīgākiem kredīta nosacījumiem.

Kādas ir īpašuma pārvērtēšanas izmaksas?

Maksa par pilnīgi visās Latvijas kredītiestādēs derīgu SIA “Latio” nekustamā īpašuma vērtējumu, kas tiks veikts, balstoties uz tirgus situāciju un konkrētā īpašuma izpēti, dzīvokļa īpašniekam izmaksās 149.99 EUR + PVN, bet savrupmājas īpašniekam (līdz 250 m2) 249,99 EUR + PVN. Lielākiem īpašumiem – pēc vienošanās.

Bonusā profesionāls atbalsts un padomi!

SIA “Latio” sertificētie nekustamā īpašuma vērtētāji, izmantojot savas zināšanas un ilggadējo pieredzi, izskaidros, kā vari gūt maksimālu labumu pārkreditējoties, un palīdzēs izstrādāt konkrētu plānu sarunai ar kredītiestādi. Papildus pēc vēlēšanās noteiksim tirgus situācijai atbilstošu pārdošanas piedāvājuma cenu vai īres  maksu Tavam īpašumam.

Mūsu misija ir palīdzēt Tev pieņemt apsvērtus lēmumus! Pasūti vērtējumu, aizpildot kontaktformu šeit