Jaunumi

27.06.2022

Jauns Latio birojs Valmierā, privātmāju trūkums un citas tendences Vidzemes nekustamo īpašumu tirgū

No jūnija vidus Latio Valmieras birojs ir mainījis savu atrašanās vietu. Jaunās telpas atrodas pašā Valmieras centrā - Rīgas ielā 9, ēkas pirmajā stāvā blakus fotosalonam Fotolukss.  Klienti tiek laipni aicināti uz mājīgi un moderni iekārtoto biroju darba dienās no 8.30 līdz 17.30.

Šis ir tikai viens no 13 birojiem, kuri Latio atrodas dažādās Latvijas pilsētās un piedāvā visus ar nekustamā īpašuma iegādi un pārdošanu saistītos pakalpojumus. Latio klientiem nodrošina gan īpašumu vērtēšanu, gan pirkšanas, pārdošanas, īres un nomas pakalpojumus, gan arī juridisko atbalstu darījumu noformēšanā un citas nepieciešamās darbības.

Par Latio Valmieras biroja atklāšanu un nekustamo īpašumu tirgus tendencēm intervijā stāsta Latio Valmieras biroja pārstāve, Vidzemes reģiona vērtēšanas biznesa attīstības speciāliste Daiga Mihelsone.

Mēs to esam ilgi gaidījuši, un beidzot tas ir noticis – Valmieras birojs ir pārcēlies uz jaunām telpām. Apsveicam! Vai varat pastāstīt vairāk par to, kur tagad atrodas birojs, ar ko šī vieta izceļas?

Latio birojs joprojām atrodas uz svarīgākās, aktīvākās ielas pilsētā – Rīgas ielas, vienā no cēlākajiem pilsētas centra apbūves namiem – Dūnu namā, kurā vēsturiski darbojusies tipogrāfija un foto darbnīca. No biroja loga redzama Valmieras ainavai raksturīgā Sīmaņa baznīca, lielākais tirdzniecības centrs Vidzemē – Valleta, Valmieras kultūras centrs, kafejnīcas un veikaliņi.

Mūsu mājas kaimiņi ir foto studija, Altum, LMT, notāru birojs, advokātu birojs, autoskola.

Pirms pārcelšanās uz jaunajām telpām tās tika kārtīgi izremontētas. Ir teikts, ka remontu var tikai uzsākt, bet ne pabeigt. Vai jums tas ir izdevies un kā gāja?

No idejas līdz biroja atklāšanai pagāja nedaudz vairāk kā pusgads. Domāju, ka tas ir gana raiti, ņemot vērā dažādas juridiskas nianses, interjera ideju prāta vētras un tehnisko izpildījumu.

Kādas idejas tika ieliktas interjera dizaina pamatos?

Interjerā mēģinājām apvienot moderni klasisko ar ēkas senatnīgumu. Atsevišķi interjera elementi telpu iekārtošanai šobrīd vēl top un būs apskatāmi vasaras vidū. Visi ir laipni aicināti!

Runājot par komerctelpu segmentu kopumā, kāda šobrīd ir aktivitāte Vidzemē? Ko meklē bizness? Un vai tā pieprasījums ir apmierināts?

Komerctelpu segmentā pastāvīgi ir augsts pieprasījums pēc lielas platības, labas kvalitātes telpām. Jāteic, ka raksturīgi reģioniem kopumā ir tas, ka piedāvājuma tikpat kā nav vai arī telpas un ēkas būtu pielāgojamas konkrētām nomnieku prasībām. Kvalitatīvas, mūsdienu prasībām atbilstošas biroja telpas ir pieprasītas, īpaši pilsētu centrā. Jāuzslavē uzņēmēju un pašvaldības darbs, veicot lielus ieguldījumus pilsētu infrastruktūras attīstībā un uzlabošanā, un tādējādi veicinot jaunu kvartālu, ražošanas un kultūras telpu izveidi: Valmierā – Industriālais parks, Pārgauja, Daliņa stadions, Cēsīs – Industriālais parks, Inovācijas centrs, Radošais un digitālais kvartāls, Smiltenē – Industriālais parks.

Kas savukārt notiek Vidzemes mājokļu tirgū?

Pēdējo divu gadu laikā mājokļu cenas ir palielinājušās vismaz aptuveni par 20 – 25%, īpaši dzīvokļu sektorā. Reģionam nav raksturīga jaunu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju celtniecība, bet ir atsevišķi izņēmumi Cēsīs un Valmierā. Lielākais darījumu skaits ir ar dzīvokļiem padomju laikā celtos namos, tam saglabājoties stabilam. Ņemot vērā augstās būvniecības izmaksas un pievilcīgos kreditēšanas nosacījumus, cilvēki labprātāk izvēlas īpašumus ar paveiktiem kvalitatīviem remontiem. Valmieras pilsētā, iegādājoties dzīvokli, jārēķinās ar 800 līdz 1000 EUR/m2, līdzīgi ir Cēsu pilsētā. Palielinās dzīvokļu pieprasījums un darījumu skaits novadu ciemos.

Ļoti liels pieprasījums ir pēc privātmājām reģionu pilsētās. Piedāvājumam esot niecīgam, novērota tendence - aktīva jaunu privātmāju būvniecība savām vajadzībām.

Šobrīd aktuālākais temats ir energoefektivitāte. Vai Valmieras iedzīvotāji jau ir sākuši interesēties par energoefektīviem mājokļiem, siltināšanas vai apkures sistēmas maiņas iespējām?

Jā, energoefektivitāte ir aktuāls temats reģionā. Valmieras pilsētā par energoefektivitātes jautājumiem domāja pērn, nosiltinot rekordlielu daudzdzīvokļu namu skaitu salīdzinājumā ar citām pilsētām.

Piedāvājumu cenās aktuālais energotarifu jautājums neatspoguļojas, neskatoties uz to, ka pēdējo mēnešu laikā dzīvokļu segmentā kopējais piedāvājumu skaits ir palielinājies.

Privātmāju sektorā īpašnieki aktīvi un pēc iespējām izmanto Eiropas fondu līdzekļus un valsts atbalstu, mainot vai papildinot apkures veidus, uzstādot saules paneļus, granulu apkures katlus un veicot ēku siltināšanu.

Un pēdējais jautājums – kāds ir Valmieras pilsētas DNS?

Dinamiska, neatkarīga, sportiska pilsēta!

 

Vairāk par SIA “Latio” īpašumu novērtēšanas un pārdošanas pakalpojumiem Valmierā aicinām jautāt Vidzemes reģiona vērtēšanas biznesa attīstības speciālistei Daigai Mihelsonei, zvanot +371 26520995, +371 67032300 vai rakstot daiga.mihelsone@latio.lv, latio@latio.lv. Saziņa arī Instagram un Facebook kontos.

Biroja adrese - Valmierā, Rīgas ielā 9.

Aktuālie piedāvājumi: www.latio.lv

 

Par Latio

Latio ir Latvijā vadošais pilna pakalpojumu servisa uzņēmums nekustamo īpašumu jomā ar plašu dzīvojamo, biroju un tirdzniecības platību, kā arī industriālo, komercobjektu un zemes gabalu piedāvājumu Latvijā un Baltijas reģionā. Dibināts 1991.gadā, patlaban uzņēmums nodarbina vairāk nekā 100 nekustamā īpašuma profesionāļu 13  birojos 9 Latvijas pilsētās. „Latio” savas darbības laikā veicis vairāk nekā 20 000 darījumu ar nekustamo īpašumu, novērtējis vairāk nekā 80 000 nekustamo īpašumu. Uzņēmuma rīcībā ir datu bāze ar 5 000 daudzveidīgu nekustamo īpašumu piedāvājumiem Latvijā.

Latio ir vairāku starptautisku asociāciju – TEGoVA un FIABCI – biedrs, kā arī LĪVA (Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijas) un LANĪDA (Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas) asociētais biedrs.