Jaunumi

21.06.2022

Rindu mājas - nekustamā īpašuma tendence pēdējās desmitgadēs

Latio nekustamo īpašumu darījumu vadītāja Elīna Dūce piedalījās RTU lektora Jāņa Viestura video auditorijā, kur tika apspriests viss par un ap rindu mājām ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām.

Lielbritānijā, Īrijā un Nīderlandē rindu mājas pazīstamas jau sen, un Jānis Viesturs, viesojoties kādā rindu māju apkaimē Londonā - Hyde Park Gardens Mews - un iepazīstinot skatītājus ar šāda veida īpašumu veidošanos senatnē un izmantošanu mūsdienās, uzskata, ka tieši rindu mājas ir šīs valstis raksturojošākie īpašumi. Tur tās ir efektīvs un kompakts risinājums dzīvesvietu izveidei.

Arī Latvijā pēdējās pāris desmitgadēs rindu mājas ir kļuvušas ievērojami aktuālākas un, lai arī tās saistās ar 21.gs. arhitektūru, daudziem varētu būt pārsteigums par pirmo rindu māju būvniecības laiku, kā arī par progresīvo tā brīža nepieciešamību pēc tām.

“Lai arī sākotnēji rindu mājas būvētas kā nelieli, ekonomiski mājokļi, mūsdienās redzam, ka tepat Rīgā top plašas premium klases rindu mājas,” saka Elīna Dūce, viesojoties vienā no lielākajiem nekustamo īpašumu kompleksiem Baltijas valstīs - Mežaparka Rezidencēs, kur atrodas mūsdienīgas rindu un dvīņu mājas.

Video auditorijā NĪ darījumu vadītāja apskata galvenos rindu māju plusus un iemeslus, kāpēc tās pircēji izvēlas aizvien biežāk, kā arī tendences, kas manāmas nekustamo īpašumu tirgū.

Citi saistītie raksti