Jaunumi

30.11.2022

Sālsmaize | E30 | Būvniecība Latvijā – kur beidzas spožums, kur sākas posts?

Podkāsta “Sālsmaize” 30. epizode fokusējas uz būvniecību un tās attīstību Rīgā un visā Latvijā kopumā pēdējo 30 gadu laikā. Šoreiz situācija celtniecības sektorā tiek apspriesta un salīdzināta ar kaimiņvalstīm – Lietuvu un Igauniju. Kādas ir galvenās atšķirības? Kādi faktori un notikumi ir kavējuši jaunu dzīvokļu projektu parādīšanos Latvijas tirgū? Ar ko tas skaidrojams un kā šīs atšķirības izlīdzināt? Lai uzzinātu atbildes uz šiem jautājumiem, klausies “Sālsmaizes” 30. epizodi!

Šajā diskusijā būvniecības sektors tiek apskatīts ar dažādiem to raksturojošiem elementiem, piemēram, pieprasījumu pēc jauniem mājokļiem, maksātspējas faktoru, iedzīvotāju iesaisti dzīvojamā fonda attīstībā, dažādām programmām un to nosacījumiem, kā arī ar infrastruktūru daudzviet Latvijā - tiek salīdzināta situācijā Rīgā ar reģioniem. Šo sarunu vajadzētu noklausīties ikvienam, kuru uztrauc būvniecības nozare Latvijā, lai uzzinātu, kur slēpjas problēmu sakne un uzzinātu arī to, kā pašiem iesaistīties situācijas uzlabošanā.

Šoreiz par būvniecības nozari ar Latio vadītāju Edgaru Šīnu viedokļos dalījās nozares eksperti – būvnieki – Andris Božē un Oskars Ozoliņš, kuri izteica savus pieņēmumus par to, kā esam nonākuši līdz šī brīža situācijai un deva savus ieteikumus, kā sektoru attīstīt nākotnē.