2017. gada kalendārs

2017.gada kalendārs

Saki preses fotogrāfija, domā - Uldis Briedis. Leģendāra personība Latvijas fotogrāfijā, kuras skatījums piešķīris raksturu teju visiem nozīmīgākajiem notikumiem un personām pēdējā pusgadsimta laikā kā Latvijā, tā citviet pasaulē. Brieža fotogrāfijas caurstrāvo rokraksts, kuru nevar sajaukt. Tās ir fotogrāfijas, kuru spēks neļauj aizmirst vēl ilgi.

50 foto reportiera karjeras gadi 12 dzīvi apliecinošās fotogrāfijās.

Liels gods un prieks, ka ikgadējo Latio melnbaltās fotogrāfijas kalendāru šogad rotās tieši leģendārā foto mākslinieka Ulda Brieža darbi!

Uldis Briedis (1940) pazīstams kā ilggadējs laikraksta "Diena" fotogrāfs, padomju gados strādājis par fotoreportieri laikrakstā "Padomju Jaunatne", Liepājas avīzēs "Komunists" un "Ļeņina ceļš" un gandrīz 50 aktīva fotogrāfa darba gados neskaitāmas reizes publicējies daudzos preses izdevumos. Fotogrāfs, pildot savus darba pienākumus, vairākkārt ticis aizturēts. Tieši ar Ulda Brieža vārdu saistās fotoreportāžas par nozīmīgākajiem panākumiem Latvijā 20.gadsimta otrajā pusē. Saņēmis vairākus apbalvojumus, vairākkārt atdzīts par labāko preses fotogrāfu (1984 un 1988), ieguvis Latvijas Žurnālistu savienības prēmiju (1988). 2010. gadā apgāds "Neputns" laidis klajā Laimas Slavas sastādītu māksliniekam veltītu grāmatu "Laika mednieks". 2011.gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Ulda Brieža talantu Latio atbalstījis arī Rīgas fotogrāfijas biennālē 2016 (RFB) - starptautiskā laikmetīgās mākslas notikumā, kas fokusējas uz fotogrāfiju kā mākslas praksi, par prioritāti izvirzot Latvijas, Baltijas un Eiropas reģionu.