Jaunumi

05.09.2023

Sālsmaize | E36 | Ne vienmēr taisns ir labāks par mazliet šķībo | Andris Kronbergs

Andris Kronbergs ir viens no savas paaudzes talantīgākajiem arhitektiem, kura profesionālais veikums vairākkārt novērtēts kā vietējā, tā starptautiskā mērogā. Meistara rokraksts atspīd tīrās un pamatīgās, bet vienlaikus izsmalcinātās formās, kurās iekodēts latviskuma elements un individuāls mākslinieka skatījums uz pilsētvides procesiem Ne velti 2009. gadā Andrim Kronbergam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis par ieguldījumu valsts arhitektūras attīstībā – viņa sniegto artavu redzam ne vien Rīgas lidostas termināļa pārbūvētajā daļā, Latvijas Bankas filiālēs ēkā Bezdelīgu ielā, tipogrāfijas “Britania” ēkā Daugmalē, kā arī centra biroju ēkās un tirdzniecības centros, bet arī piedaloties Latvijas Arhitektūras likuma izstrādē, pasniedzot lekcijas Rīgas Tehniskās Universitātes RISEBA studentiem un vadot Latvijas Arhitektu Savienību.
Tāpat Andris Kronbergs kopā ar savu komandu padziļināti pētījis un izstrādājis vairākus nozīmīgus priekšlikumus Rīgas pilsētplānošana attīstībai, sevišķi fokusējoties uz Rīgas kreisā krasta – Ķīpsalas un Lucavsalas – nākotnes vīziju.

Par spīti neskaitāmiem Andra Kronberga un citu pilsētvides ekspertu attīstības plāniem, kņada Rīgas centrā pierimst. Pēdējo 15 gadu laikā Rīgas centru kā savu dzīvesvietu pametuši vairāk nekā 45% iedzīvotāju, izvēloties mājsvietu Pierīgā. Infrastruktūras problēmas, nesakārtotā transporta sistēma, nemitīgā varas maiņa, kas šūpo pilsētvides plānu realizāciju, kā arī sociālekonomiskās rīcībpolitikas trūkums mudina cilvēkus izvēlēties mājokli ārpus Rīgas, raisot jautājumu – kas notiks ar galvaspilsētas nekustamo īpašumu tirgu nākotnē? Vai Rīgas centra pērles uzplauks vai grims aizmirstībā? Cik lielu nozīmi moderno mājokļu pircējs piešķir arhitektūrai un vai senās ēkas var būt ilgtspējīgākas par jaunajiem projektiem? Un galu galā – vai vārdu “moderns” maz iespējams definēt? Atbildes uz jautājumiem podkāsta “Sālsmaize” 36. epizodē kopā ar “Latio” valdes priekšsēdētāju Edgaru Šīnu un darījumu vadītāju Armandu Grīnbergu meklēs arhitekts Andris Kronbergs.

Klausies podkāstu un atrodi vērtīgus ieteikumus!

 

Vai klausies to Spotify!