Jaunumi

11.11.2022

Jaunais projekts “Heila parks”

Uzsākta dzīvokļu rezervācija jaunajā projektā “Heila parks” vēsturiskā un nostāstiem bagātā vietā Ķīšezera krastā.
Projekts tapis, iedvesmojoties no Mežaparka rajona apbūves pamatlicēja Ādolfa Agtes nerealizētās ieceres – vēsturiskajā un nostāstiem bagātajā Heila muižas apkārtnē izveidot savrupmāju rajonu un plašu parku rīdziniekiem.


 


“Vēlamies atdzīvināt šo ideju un izveidot vietu, kur rīdzinieki, atrodoties pilsētā, var baudīt mieru un klusumu pie dabas. Vietu, kur uz māju jumtiem izveidotās zaļās terases būs īpaši piemērotas laiskai atpūtai siltākās dienās vai attālinātam darbam parka atmosfērā, savukārt māju būvniecībā izmantotais koks simbolizēs gan Latvijas dabas vērtības, gan zaļā dzīvesveida nozīmīgumu”, stāsta projekta attīstītājs un Latvijā bāzētas uzņēmumu grupas MJL Development vadītājs Jānis Lagzdiņš.


Kompleksā ietilps deviņas daudzdzīvokļu mājas ar  A+ klases energoefektivitāti. Pirmajā kārtā jeb pirmajās trīs mājās pieejami 1-4 istabu dzīvokļi 25 līdz 116 kvadrātmetru platībā, savukārt nākamajās sešās mājās būs 3-4 istabu dzīvokļi.


Projekta ēkas būvētas pēc skandināvu tehnoloģijas – no rūpnieciski ražotām koka karkasa konstrukcijām, nodrošinot augstāku kvalitāti un paātrinot objekta būvniecības procesu un nodošanu ekspluatācijā. Konstrukcijas tiek ražotas slēgtās rūpnīcas telpās, kur tās tiek pasargātas gan no lietus, gan sniega, gan saules staru ietekmes, būvlaukumā notiek tikai montāžas darbi un komunikāciju pieslēgšana.

“Heila parka” būvspeciālisti ir vairākus gadus strādājuši pie projekta tehniskajiem risinājumiem, kas ļaus projektu realizēt ar A+ energoefektivitātes klasi un A skaņas izolācijas klasi – šādi parametri Rīgā atrodami vien pāris ēkām. Šīs lieliskās īpašības nodrošina Latvijā iegūtais kokmateriāls, kas, apstrādāts pēc jaunākajām skandināvu tehnoloģijām, ļauj nepieciešamos risinājumus iestrādāt modulī ražošanas procesa laikā.

“Manuprāt modulāra būvniecība ir pati augstākā, vislielākā būvniecības meistarības pakāpe. Šeit ir ļoti svarīga ne tikai augstas prasmes bet arī visu iesaistīto pušu - arhitektu, inženieru, projektētāju, tehniķu, konstrukciju ražotāju, montētāju, būvnieku, būvuzņēmēju un attīstītāju izpratne un spēja sadarboties jau ļoti agrīnā projekta stadijā. Šajā posmā visa māja tiek atrisināta līdz mazākajai detaļai BIM 3D modelī un daudzos darba rasējumos, mezglos un neskaitāmos ražošanas slāņu izklājumu zīmējumu sējumos vēl pirms jebkādiem būvdarbiem. Darbs jāveic metodiski sakārtoti, sistemātiski pārskatāmi un lai vēlākā stadijā procesi varētu būt izsekojami un pārbaudāmi. Tas viss ir nepieciešams, lai izslēgtu jebkādu kļūdu faktorus un varētu procesu atkārtot, optimizēt vai veikt pat vairāku vienādu māju ražošanu,“ skaidro Kristaps Vestmanis, “Prefab.design” SIA  vadītājs un būvinženieris, kurš specializējies koka karkasa saliekamo ēku, moduļu ēku, “infill” paneļu un CLT sistēmu projektēšanā.

“Heila parks” atradīsies Čiekurkalnā, Sprukstes ielā 13, un būs kā radīts dabu mīlošiem pilsētniekiem. Tas apvienos pilsētas priekšrocības ar klusu, zaļu un ekoloģisku vidi. Projekta atrašanās vieta pie ezera, labiekārtota peldvieta un laivu piestātne sniegs iespēju pilnvērtīgi atpūsties no ikdienas steigas, esot vien dažu minūšu attālumā no Rīgas centra,” uzsver projekta attīstītājs Jānis Lagzdiņš.


Jau šobrīd novērota liela interese par jauno projektu.

“Heila parka” tirdzniecības pārstāve, Latio darījumu vadītāja Elīna Dūce stāsta, ka klienti visvairāk novērtē šī projekta vizuālās kvalitātes. “Klientiem patīk dzīvokļos izbūvētie panorāmas logi un lodžijas, saista zemā apbūve (ēkām ir tikai četri stāvi), lifti, mūsdienām atbilstošs komforts, un, protams, ezera tuvums.”

Projekta attīstīja līdzšinējā pieredze saistīta ar 2021. gadā realizētu daudzdzīvokļu ēkas projektu  Tukumā, Celtnieku ielā, kā arī 2020. gadā realizētu ekskluzīvu projektu Jūrmalā, Mellužu prospektā 32. Attīstītājs uzsācis darbu arī pie projekta “Villa Astor” Jūrmalā, kā arī turpina pārdošanu ciematā “Juglaskrasts”.

Būvniecības darbi tiks uzsākti 2022./2023. gada ziemā, un pirmo māju plānots nodot ekspluatācijā jau 2024. gada februārī.

Ja vēlies uzzināt vairāk par projektu vai dzīvokļu iegādes iespējām, sazinies ar Latio darījumu vadītāju Elīnu Dūci, rakstot uz elina.duce@latio.lv vai zvanot pa tālruni: +371 29278593

Ievēro! Līdz valsts svētkiem, 2022. gada 18. novembrim, dzīvokļu rezervācijai atlaide līdz 18%. Atlaides vēriens atkarīgs no pirmās iemaksas apmēra.

 

Citi saistītie raksti