Jaunumi

06.12.2021

Nomai pieejamas telpas restaurētajā Hāmaņa muižā

Ēka tiks iznomāta vienam nomniekam, tās lietderīgā platība ir gandrīz 650m2. Pirmā stāva platība ir 430m2, bet otrais, mansarda, stāvs ir 215m2 plašs, ieskaitot monumentālo un prezentablo ātriju.

Telpas būs piemērotas ikvienam, kurš meklē oriģinālu, mūsdienīgi aprīkotu un augstām uzņēmuma prasībām piemērotu darba vidi Pārdaugavā.

Iežogotajā ēkas teritorijā varēs ievērot augstākos drošības standartus. Iespēja nodrošināt privātumu saviem darbiniekiem un klientiem būs noderīga diplomātiskā korpusa pārstāvjiem un finanšu pakalpojumu sniedzējiem.

Telpas pielāgojamas arī salonveikalam, skaistumkopšanas nozares biznesam, restorānam, birojam.

Viss Hāmaņa muižas ēku ansamblis iemieso vismaz 200 gadu senu vēsturi. Restaurētā guļbūve 1886. gadā tika celta turīgam Iļģuciema rūpniekam - Vestfālenes drāšu fabrikas direktoram Hermanim Rallenbekam. Gadiem ejot, tajā tika veiktas izmaiņas, neoklasicisma stilu papildinot gan ar baroku, gan elegantu klasicismu. Piemēram, 1922.gadā toreizējais namīpašnieks, Rīgas biržas komitejas loceklis Zāmvels Zakss, izbūvē greznu ieejas mezglu, kā arī terasi ar kolonnām dārza pusē.

Muižas rekonstrukcijas projektu izstrādājusi Anda Ārgale (“Arhitekti Ārgaļi”), sadarbībā ar “PLIO” biroju. Paredzēts maksimāli precīzi restaurēt šajā Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī  uzietos, trīs gadsimtu mantojumā saņemtos ēkas elementus.  Ievērojot ēkas vēsturiskās attīstības tradīcijas, atjaunojamais apjoms tiek būvēts, izmantojot  šī brīža aktuālākos tehniskos risinājumus. CLT (Cross-Laminated Timber) konstrukcijas ļauj veidot gan plašas mūsdienīgas atvērtā tipa telpas, gan sadalīt tās, starpsienu izvietojumu pielāgojot lietotāja vajadzībām un vēlmēm.

Domājot par klimata pārmaiņām un ar to saistītajiem riskiem, tiek izbūvēta videi draudzīga, attālināti vadāma gaiss-ūdens apkures un dzesēšanas sistēma, kas nodrošinās ekonomiskas apkures izmaksas. To papildina moderna gaisa ventilācijas un rekuperācijas sistēma, jaunākās paaudzes piekļuves kontroles, drošības un ugunsdrošības sistēmas. Apzaļumotā pagalmā paredzēts stāvlaukums, kurā varēs izvietot vismaz 9 automašīnas.

Fasādes būvdarbi faktiski ir pabeigti. Ēkas vizuālais veidols atjaunojots pēc 1926. gada projekta, ieskaitot koka logus ar dekoratīviem slēģiem un Monier un Creaton māla dakstina jumta segumu. Šis projekts ir kā atgādinājums -  viss, ko noposta, ir atjaunojams. Skaista arhitektūra, par spīti visam, spēj izdzīvot cauri gadsimtiem.

Uzzini vairāk te.