Jaunumi

11.10.2022

Sālsmaize | E 28 | 15 minūšu pilsēta ar Visvaldi Sarmu un Edgaru Šīnu

Latio vadītājs Edgars Šīns sarunā ar vienu no Latvijas vērienīgākajiem arhitektiem Visvaldi Sarmu - arhitektu biroja SARMA & NORDE dibinātājiem. Podkāsta “Sālsmaize” 28. epizode atkal veltīta Rīgai. Šoreiz – no pilsētplānošanas un dažādu apkaimju perspektīvas.

Rīga zināma kā ļoti daudzveidīga pilsēta, kur katrs mikrorajons ir ar savām īpašām iezīmēm un krasi atšķiras no pārējiem, savukārt, pats pilsētas centrs pēdējos gados piedzīvo popularitātes kritumu. Lai uzzinātu, kā veidot saikni starp šīm apkaimēm un padarīt tās sasniedzamākas, kā arī, kas paveicams, lai centru atkal padarītu pievilcīgāku, uzzini šajā epizodē! Šajā diskusijā tiek izrunātas ar mūsu galvaspilsētu Rīgu saistītas tēmas - no iemesliem, kāpēc iedzīvotāji pamet centru un kā viņus vilināt atpakaļ, līdz pat zaļās domāšanas nozīmībai pilsētplānošanā un nākotnes vīzijām.

Tā būs saistoša un noderīga gan ikvienam rīdziniekam, gan Pierīgas iedzīvotājam, jo tiek apspriesti abām iedzīvotāju grupām svarīgi jautājumi, kā arī sniegti vērtīgi ieteikumi. Sarunā par Rīgu un tās apkaimēm Latio vadītājam Edgaram Šīnam, kuru uztrauc nesakārtotās un ērti neizplānotās Rīgas vietas, pievienojās arhitekts Visvaldis Sarma, kurš sniedza savu profesionāļa redzējumu par dažādiem pilsētplānošanas aspektiem un ieteica, kā nākotnē situāciju uzlabot.