Daudzdzīvokļu nams Raņķa dambis, Tuvā Pārdaugava, Rīga
Projekta reitings
Projekta reitingā ir novērtēts novietojums, būves kvalitāte, infrastruktūra, vide, ērtības, aprīkojums un projekta unikalitāte, kā arī priekšrocības, kas kopumā norāda mājokļa vērtību, salīdzinājumā ar citiem Latvijas jaunajiem projektiem.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Energoefektivitāte kWh/ m²
Ēkas energoefektivitāte ir relatīvs enerģijas daudzums, kas raksturo konkrētās ēkas apkurei, ventilācijai, dzesēšanai, apgaismojumam un karstā ūdens apgādei nepieciešamās enerģijas patēriņu
Klase:
F
E
D
C
B
A

Filozofu Rezidence

Pārdošanā dzīvokļi jaunā daudzstāvu dzīvojamo ēku projektā “Filozofu rezidence,” Pārdaugavā, Raņķa dambī 34, iepretim Vecrīgai.

“Filozofu rezidenci” veido 2 ēkas Hamman un Herder. Ēkas ir unikālas, jo plānotas tā, lai no pilnīgi visiem dzīvokļiem pavērtos skats uz Rīgas centru un Vecrīgu. Iedzīvotāju ērtībai rezidences teritorijā izveidots basketbola laukums, terases ar pingponga un novusa galdiem, bērnu laukumi un vieta meditatīvai atpūtai ar skatu uz Filozofu aleju un antīkās Daugavas krastiem. Rezidences ieejas zālēs atrodamas bibliotēkas, kas papildina ēkas arhitektu ideju – ēkas fasādes un iekštelpu dizainā veidot asociācijas ar grāmatām.

Visi dzīvokļi tiek piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari - Harmony un Liberty, kas vienādas pēc materiālu kvalitātes līmeņa un atšķiras pēc krāsu risinājumiem:
- Pēc individuāla pasūtījuma izgatavotas iekšdurvis ar skaņas izolāciju un furnitūru no nerūsējoša tērauda, apšūtas ar oša finieri
- Ozola dēļu parkets Boen
- Akmens masas flīzes grīdām
- Keramogranīta FAP CERAMICHE Maku kolekcijas (Harmony apdarei) vai FAP CERAMICHE LUMINA baltā māla (Liberty apdarei) sienas flīzes
- Pēc individuāla pasūtījuma izgatavota santehnika Casa di Vanna un Olympia klozetpodi Clear
- Ergonomiski, rūdīti 8mm biezi Radaway dušas stikli
- Giulin G Rubinetteria kolekcijas Surf ūdens maisītāji
- Schneider Electric rozetes un slēdži

Abās augstceltnēs izvietoti 120 mājokļi. Ēku fasādes apdare veidota no keramiska materiāla, kam piemīt paštīrīšanās īpašības. Projekta dzīvokļos izveidots netipisks griestu augstums: dzīvokļos līdz 10. stāvam griestu augstums sasniedz 2,91 metrus, no 11. stāva - 3,11 metrus, bet viesistabā dzīvokļos ēkas augšējos stāvos griestu augstums ir līdz pat 6,75 metriem.
Projektā ir ierīkota pazemes stāvvieta 121 automašīnām, kā arī noliktavas telpas.
Autostāvvieta ar liftu/bez lifta 15 000/ 20 000 EUR
Noliktavas telpa 2100 EUR

“Filozofu rezidence” atrodas uz 4200 kvadrātmetru liela zemesgabala ar zīmīgu vēsturisko mantojumu. Projekta nosaukums nav izvēlēts nejauši - ēkas atrodas blakus vietai, kas vēsturiski dēvēta par filozofu aleju. Tā atradās muižas teritorijā, kurā dzīvojuši vācu filozofi Johans Georgs Hāmanis un Johans Gotfrīds fon Herders. Pieminot abus filozofus un viņu aizsākto kustību ar mērķi samazināt pārmērīgās dogmatisma mācības, vienai no ēkām dots Herdera, otrai - Hāmaņa vārds. Ēkas veidotas tā, lai to izskats saistītos ar vienu uz otras kaudzē saliktām grāmatām, kurā katrs stāvs ir jauna grāmata. Grāmatas ir arī projekta autoru SIA “Arhis arhitekti” iedvesmas avots, veidojot ēkas iekštelpu dizainu.

Mājokļu aprīkojums

 • Mantu glabātuve: ir
 • Balkoni, lodžijas: ir
 • Terases: ir
 • Projekta priekšrocības: interjers, labiekārtotas koptelpas, speciāli izstrādāts dizains, sporta zāle, bērnu laukums
 • Mājokļu priekšrocības: apkure ar regulēšanas iespējām katrā telpā, apsildāmās grīdas, apzaļumota terase, regulējams mikroklimats, augsta līmeņa apdares materiāli, apsildāmās grīdas sanitārajos mezglos, regulējams
Būves un projekta vides reitings
Būves reitingā ir novērtēti būvniecībā izmantotie materiāli, tehnika, mājokļu apdare, iekārtojums un aprīkojums, kas kopumā norāda mājokļa būves vērtību salīdzinājumā ar citiem Latvijas jaunajiem projektiem.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
 • Nodots ekspluatācijā: 2018.gada 30.novembris

Mājokļu tehniskā informācija

 • Iekšējās apdares līmenis: pabeigta apdare ar iebūvētam mēbelēm
 • Grīdas segums: parkets
 • Griestu augstums: 2.5 < un < 2.8
 • Logi: stikla paketes koka un alumīnija vērtnēs

Ēkas un teritorijas labiekārtojums

 • Lifts: ir moderns
 • Pazemes autostāvvietu skaits: 120
 • Kāpņu telpa: slēdzama kāpņu telpa
 • Teritorija: norobežota teritorija

Inženierkomunikācijas

 • Ūdensapgāde : centrālā ūdensapgāde
 • Kanalizācija: centrālā kanalizācija
 • Apkure: centralizētā pilsētas
 • Vēdināšana un aukstumapgāde: jauktā
Novietojuma reitings
Novietojuma reitingā novērtēts novietojums, vide, apkārtne, infrastruktūra, piebraucamie ceļi, sociālā vide un transporta savienojumi, kas kopumā norāda projekta atrašanās vietas vērtību salīdzinājumā ar citiem Latvijas jaunajiem projektiem.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10