Lai izveidotu ikgadējo Latio izdoto melnbaltās fotogrāfijas kalendāru 2016.gadam, tika rīkots konkurss. Par izciliem rezultātiem konkursā tika apbalvoti melnbaltās fotogrāfijas autoru Leonīda Tugaļeva, Spīganas Spektores un Ingas Ivanovas darbi, kuri kopā ar žūrijas dalībnieku Gunara Bindes, Vilhelma Mihailovska, Valda Brauna un Pētera Jaunzema autordarbiem tika iekļauti melnbaltās fotogrāfijas kalendārā Fotogrāfiju kolekcija 2016

Bez konkursa laureātu darbiem, kalendārā ir iekļauts arī Artūra Kondrāta darbs “Dvēseles tumšā puse” (2014), Andra Apšenieka “Stihija” (2014), Montas Ločmeles “Es esmu” (2015), Ilonas Pulkstenes “Dzīvības koks” (2009) un "Papīrs" (2014) un Daces Voitkevičas “Vēstures ēnas” (2014).

Latio melnbaltās fotogrāfijas kalendārs tika izdots jau 13.reizi, šogad tā tirāža 1 000 eksemplāri.

____________

Leonīds Tugaļevs – konkursa “Mākslas fotogrāfijas balva 2015” uzvarētājs

Par konkursa “Mākslas fotogrāfijas balva 2015” uzvarētāju kļuva Latvijas fotogrāfijas vecmeistars Leonīds Tugaļevs ar darbu “Ilmārs Blumbergs”.  Konkursa uzvaras laurus ieguvusī 2012.gadā uzņemtā fotogrāfija lieliski raksturo Tugaļeva daiļradi –  cilvēka portrets melnbaltā fotogrāfijā, šajā darbā atainojot latviešu scenogrāfu un grafiķi Ilmāru Blumbergu. Leonīds Tugaļevs ieguva arī konkursa rīkotāja, nekustamā īpašuma uzņēmuma Latio, dāvāto naudas balvu 1000 eiro apmērā.

Latio ir ne tikai šī konkursa rīkotājs, bet arī ilggadējs Latvijas fotomākslas atbalstītājs.

Konkursā savus darbus iesniedza vairāk nekā 100 autori, bet kopējais žūrijas vērtēšanai nodoto darbu skaits bija vēl lielāks. Prominentā žūrija, kurā darbojās starptautiski atzīti Latvijas fotomākslas meistari – Gunārs Binde, Vilhelms Mihailovskis, Valdis Brauns un Pēteris Jaunzems, pasniedza arī simpātiju balvas. Žūrijas priekšsēdētāja Gunāra Bindes simpātiju balvu  ieguva jaunā fotomāksliniece Spīgana Spektore ar darbu “Rēgi” (2010.gads), bet žūrijas locekļa Valda Brauna simpātiju balvu ieguva Inga Ivanova ar darbu “Seniori” (2012.gads).

Kalendārā iekļauto godalgoto darbu GALERIJA

Latio 2016.gada melnbaltās fotogrāfijas kalendāra prezentācijas un "Mākslas fotogrāfijas balvas 2015" pasniegšanas GALERIJA