Augstākās klases dzīvojamais nams Kern residences iegūst Latvijas Būvniecības Gada balvu 2017

2018-03-08

W1siziisijiwmtgvmdmvmdkvnxg5yty5zwrqnv9jtudfmjewm19haxprcmfzb3rzlmpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtuwedexmcmixv0?sha=492172b1

Augstākās klases dzīvojamais nams "Kern residences" konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” saņēmis apbalvojumu kā labākā dzīvojamā ēka Latvijā pagājušā gadā.

Par labāko dzīvojamo ēku Latvijā atzītais augstākās klases dzīvojamais nams Kern residences ekspluatācijā tika nodots 2017.gada rudenī. Ēku pēc SIA “Jūras Holdings īpašumi” pasūtījuma projektējis Varis Rungevics no SIA “V-studio”. Kā prioritāti izvirzot ēkas kvalitāti, būvniecība uzticēta SIA “Castor Construction”.

“Kern residences ir unikāls dzīvojamā nama koncepts Rīgas sirdī, kas lepojas gan ar kvalitatīvu būvniecības materiālu izvēli, gan augstvērtīgu apdari un modernu interjeru. Šis ir projekts, kas harmoniski iekļaujas Rīgas vēsturiskā mantojumā un vienlaicīgi nodrošina komfortu, un mūsdienīgas ērtības nama iemītniekiem. To apliecina arī konkursā saņemtais apbalvojums, kas nav mazsvarīgs faktors pircējam mājokļa izvēlē,” uzsver Latio nekustamo īpašumu aģente Līga Igala.

Nama 4 stāvos izvietots 21 dzīvoklis, platībā no 63 līdz 233 m2, tajā skaitā, penthouse apartamenti ar privāto liftu un plašām āra terasēm ceturtajā stāvā. Ēkas pirmajā stāvā izvietotas gaišas un plašas biroju telpas, bet pagrabstāvā izbūvēta autostāvvieta.

Jau ceturto gadu pēc kārtas būvniecības nozarē noritēja konkurss “Latvijas Būvniecības Gada balva”, kas aptvēra daudzveidīgu ēku tipoloģiju un novērtēja Latvijas būvnieku sasniegumus ne tikai valsts teritorijā, bet arī ārpus tās robežām. Kopumā konkursam tika saņemti 114 pieteikumi, un tajā tika pārstāvēti visdažādāko būvju tipoloģiju, kas aptvēra visu Latvijas teritoriju, kā arī ārvalstis – Zviedriju un Lietuvu. Būvniecības nozarei nozīmīgajā konkursā tika pieteikti gan lieli un mazi objekti, gan tajā piedalījās lieli, vidēji un mazi būvniecības uzņēmumi, kuriem ir nozīmīgi būvniecības nozares sasniegumi.

Kopumā konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” tika sadalītas balvas desmit nominācijās: fasāžu renovācija, jauna inženierbūve, inženierbūves rekonstrukcija, jaunbūve dzīvojamā ēka, jauna sabiedriskā ēka, koka būve, publiskā ārtelpa, ražotne, rekonstrukcija, restaurācija un katrā no tām ir piešķirtas trīs godalgotas vietas.

Visi konkursam pieteiktie objekti ir aplūkojami vides foto izstādē Rīgas sirdī – Līvu laukumā, kā arī mājas lapā www.buvniekupadome.lv

Konkursu “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017”organizēja biedrība “Building Design and Construction Council” sadarbībā ar Rīgas domes Īpašuma departamentu, LR Ekonomikas ministriju, LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Darba Devēju konfederāciju, biedrību “Zaļās mājas”, Valsts kultūras pieminekļu un aizsardzības inspekciju, aģentūru “Live Rīga”. Konkursu atbalsta “TechnoNicol”, “ThermoWhite”, “Peikko”, “Philosophers Residence”, “Pillar”, “Scania”, “Evopipes”.

Plašāka informācija par objektu ŠEIT