Kern residences pēdējo reizi apskatāma izstāde “Kārlis Lakše. Dzīve Latvijā pirms otrā pasaules kara”

2018-01-24

W1siziisijiwmtgvmdevmtevegzmenm4enrlx0tfbgfrc2vfmi5kuecixsxbinailcj0ahvtyiisije1mhgxmtajil1d?sha=62641d24

Tuvojoties janvāra izskaņai, piektdien, 26.janvārī, no plkst. 15.00 līdz 19.00, augstākās klases dzīvojamā nama “Kern Residences” telpās Rīgā, Citadeles ielā 6, pēdējo reizi apskatāma nekustamo īpašumu kompānijas Latio veidotā pop-up tipa Kārļa Lakšes melnbaltās fotogrāfijas izstāde.

Izstādē Latio, sadarbībā ar Latvijas Fotogrāfijas muzeju, apkopojis K.Lakšes spilgtākās melnbaltās fotogrāfijas no dzīves Latvijā pirms otrā pasaules kara, trīsdesmitajos gados. Atlasītajos darbos spilgti saskatāma K.Lakšes īpašā attieksme pret notikumu un cilvēku, parādot to gan ikdienas dzīvē, gan svarīgos tā laika pulcēšanās pasākumos – zirgu sacīkstēs, zaļumballēs, teātra spēlēs, lauksaimniecības izstādēs.

Par izstādes apskates vietu izvēlēts augstākās klases dzīvojamais nams “Kern Residence”. Nekustamo īpašumu kompānija Latio ir pārliecināta, ka šis nams iezīmē mūsdienu modernā cilvēka attieksmi pret savu dzīves telpu – komfortu, drošību un ērtībām.

Koknesietis Kārlis Lakše bija vienam no izcilākajiem 20. līdz 40. gadu latviešu fotogrāfiem, kurš dzīvoja no 1892. līdz 1949.gadam un mantojumā atstāja vairāk nekā 3000 stikla plašu fotonegatīvu. Šīs plates ir tikai neliela daļa no viņa fotogrāfijām, jo vairākumu iznīcināja otrā pasaules kara laikā.

Jau vairāk nekā piecpadsmit gadus nekustamo īpašumu kompānija Latio atbalsta melnbaltās fotogrāfijas meistarus –  tiek izdots melnbaltās fotogrāfijas kalendārs, rīkotas mākslinieku izstādes un izdoti fotoalbumi, kā arī organizēti melnbaltās fotomākslas konkursi. Šīs aktivitātes ir kļuvušas par Latio klientu, sadarbības partneru un mākslinieku iecienītām tradīcijām.

Izstāde apmeklētājiem bija atvērta visas janvāra piektdienas un foto mākslas entuziastu vidū raisījusi lielu interesi.