Apskatāma fotoizstāde “Avotu iela 1,30 km”

2017-10-02

W1siziisijiwmtcvmtavmdivmwi1cjbsy2fkov9bdm90dv9hzmlzagffmjaxn19myxrpb18ylmpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtuwedexmcmixv0?sha=efa171ea


Līdz gada nogalei nekustamo īpašumu uzņēmuma “Latio” centrālajā birojā Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 8, apskatāma Harija Dainas Liepiņa fotoizstāde “Avotu iela 1,30 km”. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Fotogrāfijas muzeju.

Harijs Daina Liepiņš ar savām fotogrāfijām rāda Avotu ielas ikdienu ar cilvēku tās centrā. Sastapšanās ar attēlu varoņiem un vietām notikusi vairāku gadu garumā. Projekts aizsācies spontāni – ar pamazām augošu interesi par to, kas ikdienā notiek šajā nosacīti klusajā Rīgas centra apkaimē. Fotogrāfs savus kadra varoņus nolūko gan slepus, gan atklāti. Acumirkļa tvērumi, kuros nejaušajiem modeļiem fotogrāfa nodoms ir palicis slēpnī mijas ar attēliem, kas tapuši improvizētā, draudzīgā saspēlē ar garāmgājējiem. 

Harijs Daina Liepiņš ar fotogrāfiju sācis nodarboties astoņdesmito gadu vidū un pašmācības ceļā apguvis dažādus fotogrāfijas tehniskos procesus. Sarkanās istabas skolu atzīst par lielisku piedzīvojumu. Strādādams reklāmas jomā, Harijs ir daudzu ideju, tekstu un fotoattēlu autors. Fotogrāfs piedalījies arī vairākās grupu un personālizstādēs un līdzdarbojies dažādos Latvijas fotogrāfijas un kultūras notikumos.

Latvijas Fotogrāfijas muzejs un ilggadējais melnbaltās fotogrāfijas atbalstītājs uzņēmums “Latio” sadarbojas Latvijas fotogrāfijas nozares sasniegumu popularizēšanā un nozares attīstībā. 

Latvijas Fotogrāfijas muzejs apmeklētājiem ir atvērts kopš 1993. gada. Tas darbojas kā Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja struktūrvienība. Muzejs ir iekārtots senā tirgotāju ēkā Vecrīgā Mārstaļu ielā 8, kas saglabājusies no XVI gadsimta. Ēka atrodas vienā no senākajiem Rīgas apbūves kvartāliem, kura apbūve veidojās ap 1500. gadu.

 “Latio” ir vadošais nekustamo īpašumu uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 25 gadu ilgu darba pieredzi un jau vairāk nekā 10 gadus tas rūpējas gan par Latvijas fotomākslas vērtību apzināšanu un saglabāšanu, gan tās attīstību. Uzņēmums veido melnbaltās fotogrāfijas kalendāru, organizē izstādes, atbalsta albumu izdošanu, vēsturisku foto vērtību apzināšanu un saglabāšanu.  

Izstāde “Avotu iela 1,30 km” apskatāma katru darba dienu no pulksten 9.00 līdz 18.00 nekustamo īpašuma uzņēmuma “Latio” centrālajā birojā Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 8.