Notikusi "Latio" melnbaltās fotogrāfijas kalendāra atvēršana

2016-12-02

W1siziisijiwmtyvmtivmdivm3qwchfsdjazbf9myxrpb0thbgvuzgfyc1vcxzq1xy5qcgcixsxbinailcj0ahvtyiisije1mhgxmtajil1d?sha=3fe4f3ee

Ceturtdien, 1. decembra vakarā, kinoteātrī “Splendid palace” sirsnīgā svētku noskaņojumā tika atklāta leģendārā preses fotogrāfa Ulda Brieža izstāde, kas “Tinto” vīna telpā (Elizabetes ielā 61) būs aplūkojama līdz 31.janvārim. Vienlaikus ar izstādes atklāšanu notika arī ikgadējā Latio melbaltās fotogrāfijas kalendāra atvēršana.

Decembris iesācies kā Ulda Brieža mēnesis - līdz ar izstādi “Latio” kā melnbaltās fotogrāfijas atbalstītājs Latvijā laidis klajā savu ikgadējo ekskluzīvo kalendāru, 2017. gadā to rotājot ar izstādē apskatāmajām Ulda Brieža fotogrāfijām, kā arī iznākusi Ingvara Leiša un Ulda Brieža grāmata “Latviešus Sibīrijā meklējot.” 

FOTOGALERIJA

“Esmu ļoti pagodināts, ka  “Latio” šim prestižajam kalendāram, kas ar latviešu izcilāko fotomākslinieku darbiem iznāk jau 14 gadu garumā, šogad izvēlējušies tieši mani.  Tā ir sanācis, ka beidzot iznāk arī grāmata, kura iezīmē ļoti nozīmīgu laiku manā dzīvē, kurā fotogrāfs varēja tikt tur, kur citi – nekādi,” komentē fotomākslinieks Uldis Briedis. 

Izstādes atklāšanā sumināt Briedi bija ieradušies arī citi ievērojami Latvijas fotomākslinieki – Gunārs Binde, Karlīna Vītoliņa, Mārcis Bendiks, Gvido Kajons un  Ojārs Jansons. 13 izvēlētās dzīvi apliecinošās fotogrāfijas tapušas 50 gadu ilgās fotogrāfa karjeras laikā. Ikviena fotogrāfija ir mirkļa fotogokumentācija – ainavas, cilvēki un dzīvnieki tajās nofotografēti neatkārtojamās kompozīcijās. Šīs preses fotogrāfa bildes plašākai apskatei skatāmas pirmoreiz.