Daudzdzīvokļu nams Strēlnieku iela 5, Centrs Tuvais, Rīga
Projekta reitings
Projekta reitingā ir novērtēts novietojums, būves kvalitāte, infrastruktūra, vide, ērtības, aprīkojums un projekta unikalitāte, kā arī priekšrocības, kas kopumā norāda mājokļa vērtību, salīdzinājumā ar citiem Latvijas jaunajiem projektiem.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Energoefektivitāte kWh/ m²
Ēkas energoefektivitāte ir relatīvs enerģijas daudzums, kas raksturo konkrētās ēkas apkurei, ventilācijai, dzesēšanai, apgaismojumam un karstā ūdens apgādei nepieciešamās enerģijas patēriņu
Klase:
F
E
D
C
B
A

Hoft

Ja jums ir svarīgi atrasties tuvu notikumu epicentram un vienlaicīgi spēt patverties miera oāzē, HOFT ir tas, ko jūs meklējat! HOFT ēkas seja ir 19. gadsimta fasāde, taču aiz projekta vēsturiskās fasādes slēpjas pavisam cita - lidojošo koku pasaule, kā gaisā planējoša oāze, kas sniedz harmoniju un atelpu no ikdienas kņadas.

Jaunā projekta HOFT koncepcija ir – zaļš dzīvesveids, cieņa pret pilsētas vēsturi apvienojumā ar mūsdienu arhitektūru. HOFT ir unikāls projekts faktā, kur ēkas arhitektūrā tiek integrēta daba - koki, zaļumi, it kā gaisā planējoši dārzi. Jauns priekšstats par iespēju vēsturiskajā Rīgas centrā dzīvot kopā un tiešā tuvumā ar dabu.

HOFT apartamenti atrodas Klusajā centrā Strēlnieku ielā 5, izbūvēti 42 dzīvokļi, platībā no 76 m2 līdz pat 232 m2. Projektu veido 2 dzīvojamās daudzdzīvokļu mājas - vēsturiskā fasādes ēka jeb arhitektūras piemineklis ar piebūvētiem 2 jauniem stāviem un jaunbūvēta ēka pagalmā, kuras abas savienotas ar pazemes autostāvvietu 23 automašīnām.

Atverot vēsturiskās 19.gs. ēkas durvis, Jūs nokļūstat pagalmā – mūsdienu arhitektūras paraugā, turklāt tik neparastas, ka rodas iespaids, ka Jūs esat atvēruši durvis uz brīnišķīgu apslēptu pasauli kā Luisa Kerola stāstā „Alise Aizspogulijā”. Šeit ienākot, acumirklī var sajust dabas tuvumu - tā manāma gan mājas iekšpagalmā un uz balkoniem, gan arī ēkas kopējā interjerā. Ēkas pagalmā paveras skats uz skujkokiem bagātu vidi visos ēkas līmeņos, instalācija, kas rada neparasti spēcīgu iespaidu, koki it kā aug dabiskā vidē, kalnu augstienēs un nogāzēs. Lidojošo koku mājā augu aprūpe ir automatizēts process, izmantojot speciālu stiprinājumu sistēmu dažādos līmeņos, centrālajā fasādē, mājas pagalmā, terasēs un papildu konstrukcijās, iestādīti skujkoki: ciedrs, kalnu priede, dažādi „bonsai” koku veidi, tādējādi radot privātu parku mājas iedzīvotājiem – zaļu oāzi pašā pilsētas centrā. Kā pārdomas par tēmu „ka mēs varam ne tikai saglabāt dabu pilsētā, bet arī to pavairot, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas”.

Projektējot HOFT, tika ievēroti parametri, kas pārsniedz Eiropas Savienības noteiktus būvniecības normatīvus un atbilst paaugstinātām drošības un komforta prasībām, kas ļauj šo projektu ierindot Premium klasē. Telpu apdarē izmantotie augstākās kvalitātes materiāli un dizaina risinājumi neatstās vienaldzīgu nevienu iemītnieku. Taisnas plaknes, stingras ģeometriskas formas un līnijas, katra detaļa izgatavota pēc arhitekta skices. Daudz gaisa un gaismas, visiem dzīvokļiem ir balkoni, kuru platība ir ne mazāka par 1,80 m, lieli gaiši logi līdz grīdai ar grezniem skatiem uz pagalmu un kokiem. Dzīvokļu griestu augstums 2,90 m, jumta stāvos – 3,00 metri. To nožogojumu konstrukcijas veidotas no laminēta stikla un alumīnija margām, kas palielina konstrukcijas drošību, savukārt grīdas segumā izmantoti kompozīta dēļi. Iedzīvotājiem pieejams plašs, kluss un ātrs autordizaina lifts, kas izstrādāts īpaši HOFT projektam.

Mājokļu aprīkojums

Būves un projekta vides reitings
Būves reitingā ir novērtēti būvniecībā izmantotie materiāli, tehnika, mājokļu apdare, iekārtojums un aprīkojums, kas kopumā norāda mājokļa būves vērtību salīdzinājumā ar citiem Latvijas jaunajiem projektiem.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mājokļu tehniskā informācija

  • Iekšējās apdares līmenis: pelēkā apdare (nesošās sienas apmestas; izbūvēts grīdas pīrāgs bez grīdas seguma; elektrība ievilkta līdz istabām; skaņas izolācija; uzstādīti radiatori)
Novietojuma reitings
Novietojuma reitingā novērtēts novietojums, vide, apkārtne, infrastruktūra, piebraucamie ceļi, sociālā vide un transporta savienojumi, kas kopumā norāda projekta atrašanās vietas vērtību salīdzinājumā ar citiem Latvijas jaunajiem projektiem.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10